Ładowanie…

Mobilny Serwis do Foteli w Warszawie

Naprawa Fotele, Elektryczne, Dentystyczne, Medyczne, Masażu dojazd do 30 min od wezwania.
Kontakt

Ogrzewanie w małej łazience. Mata grzewcza – jak samodzielnie zamontować?



W tym odcinku chcemy Wam pokazać jak poprawnie i szybko wykonać montaż maty grzejnej w łazience. Chcemy zwrócić uwagę, że jest to zadanie na tyle proste, że możecie je wykonać samemu. Jest tylko jeden moment podczas podłączenia maty do instalacji, w którym towarzystwo elektryka z uprawnieniami będzie konieczne.
Poniżej przedstawimy Wam najważniejsze punkty podczas montażu maty:
1. Przygotowanie podłoża. Matę należy układać na równe i wolne od wystających i ostrych elementów podłoże. W naszym przypadku wylaliśmy podłogę samopoziomującą. Przed położeniem maty należy odkurzyć podłogę, narysować stałe elementy łazienki: wanna, brodzik, pralka itp. ( w tych miejscach nie układamy maty ) i na końcu zagruntować podłoże.

2. Przygotowujemy miejsce pod czujnik podłogowy. Ważną częścią ułożenia maty jest zamontowanie czujnika podłogowego.
Czujnik połączony będzie ze sterownikiem i to dzięki nim będzie można regulować mocą grzejną maty.
Miejsce należy wybrać miedzy drutami grzejnymi maty, wykuć bruzdę w podłodze i w specjalnym peszlu dodanym do zestawu zamontować czujnik. Czujnik podłogowy powinien znaleźć się w rurce ochronnej , w strefie grzania, równolegle do kabli grzejnych.
W trakcie instalacji robimy 3 pomiary rezystancji żyły grzejnej i izolacji (po wyjęciu maty z pudełka, po ułożeniu maty, po ułożeniu posadzki) Dzięki temu wiemy, że mata nie została uszkodzona fabrycznie ani podczas żadnego z etapów montażu. Pomiary wpisujemy do karty gwarancyjnej (pod pomiarami podpisuje się elektryk z aktualnymi uprawnieniami).

3. Układanie maty. Samo układanie maty jest najłatwiejszą częścią prac. Mata posiada klej który pozwoli ją przyczepić do podłoża. My zalecamy jeszcze zaopatrzyć się w gorący klej lub taśmę budowlaną w celu dodatkowego przyklejenia maty do podłoża. Pamiętajcie, że maty (żyły grzejnej ) nie wolno skracać ani przecinać. Można to robić jedynie z siatką. Matę lepiej kupić zbyt krótką niż zbyt długą. Od ścian możemy pozostawić wolne miejsce około 20 cm.
Po ułożeniu maty robimy rysunek techniczny instalacji. Dobrą praktyką jest wykonanie dokumentacji zdjęciowej.

Powodzenia!
Maciek i Artur – Twoja Ekipa!

Subskrybujcie nasz kanał: https://bit.ly/2p8GvMc

#TwojaEkipa #MataGrzejna #OgrzewanieŁazienkowe

Serwis Naprawa Foteli Dentystycznych w Warszawie. Wprowadziliśmy serwis elementów mechanicznych i elektrycznych foteli. Naprawa lub wymiana elementów mechaniki. Naprawa lub wymiana silników sterujących. Naprawa Foteli Dentystycznych, Naprawa Foteli Elektrycznych, Naprawa Foteli w samochodzie, Naprawa Foteli Elektrycznych, Naprawa Foteli do masażu, Naprawa Foteli medycznych,

17 thoughts on “Ogrzewanie w małej łazience. Mata grzewcza – jak samodzielnie zamontować?

  1. Wszystko fajnie, ale czy przed położeniem maty grzewczej nie powinno się odizolować jakąś mata ze styroduru lub innym izolatorem. Bez tego będziemy ogrzewać całą wylewkę na której leży mata grzewcza. Pozdrawiam

  2. Szanowna ekipo nie trzeba 5cm styropianu, są specjalne płyty z rdzeniem z piany pir np.wedi , wylewka raczej zbędna (jak już ktoś zauważył powietrze będzie w kleju) ja maty zakrywam klejem gładką pacą a na płytkę daje zębatą. Raczej wolałbym nie grzać stropu swoim prądem żeby sąsiad z dołu miał ciepły sufit . Takie moje zdanie , pozdrawiam.

  3. Jedna rzecz jest dla mnie trochę niejasna. Radzicie zalewać matę wylewką by unikać pustych przestrzeni, które powstają przez grzebień do kleju. Ok ale przecież na wylewkę kładziemy płytki na grzebień więc pęcherzyków powietrza i tak nie unikniemy… Czy moje rozumowanie jest prawidłowe?

  4. Dzięki za rady, pomogły 🙂 Co do zakupu mat grzewczych to mogę polecić TIM i wtedy wyjdzie taniej. Klientom biznesowym hurtownia oferuje zawsze jakieś rabaty, zniżki itp.

  5. Chciałbym jedynie dodać bo to jest ważne dla inwestora że wizyta elektryka jest niezbędna bo o ile w odcinku powiedziano nt pomiaru rezystancji przewodu grzejnego o tyle przed zalaniem obowiązkowo należy zmierzyć rezystancję przewodu grzejnego w stosunku to ekranu maty (PE) do tego celu już należy użyć specjalnych mierników a tylko takie dadzą nam pewność że nie ma przebicia lub upływy do PE. Pozdrawiam ekipę wiadomo jakiego domu 😉

Dodaj komentarz

Zadzwoń!