Loading…

Mobilny Mechanik do Foteli w Warszawie

Naprawa Fotele, Elektryczne, Dentystyczne, Medyczne, Masażu,
Kontakt

#5 Jak rozpoznać rodzaj skóryFilm o rozpoznawaniu rodzajów skóry. Opowiadamy dokładnie o rodzajach skóry, jak je można zidentyfikować i jakie są ich charakterystyczne cechy.

Omawiamy skóry otwarte, skóry zamknięte, skory anilinowe, skóry semi anilinowe, skóry szorstkie, nubuk, welur, pullupy, bycasty, oraz materiały sztuczne takie jak alcantara, flok czy eko skóry.

Szkolenia: http://colourlock.pl/glowna/szkolenia

Produkcja: http://www.facebook.com/bornvision.film/

Zapraszamy do świata skóry: http://www.colourlock.pl

Serwis Naprawa Foteli Dentystycznych w Warszawie. Wprowadziliśmy serwis elementów mechanicznych i elektrycznych foteli. Naprawa lub wymiana elementów mechaniki. Naprawa lub wymiana silników sterujących. Naprawa Foteli Dentystycznych, Naprawa Foteli Elektrycznych, Naprawa Foteli w samochodzie, Naprawa Foteli Elektrycznych, Naprawa Foteli do masażu, Naprawa Foteli medycznych,

17 thoughts on “#5 Jak rozpoznać rodzaj skóry

 1. Mam pytanie odnośnie skóry bycast. Na siedzisku narożnika, podczas kilkumiesięcznego użytkowania, warstwa stała się matowa. Co więcej, kładąc na niej koc czy jakikolwiek materiał, zaczyna on do tej skóry przywierać (pod wpływem ciepłoty ciała, tak przypuszczam) do tego stopnia, że narzutę czy koc trzeba z niej niemal zrywać, a włókna materiału zostają w skórze. Jak to wyczyścić i czym zaimpregnować, by tak się nie działo?

 2. Cześć, w jaguarze xf robiłem test skóry. Na fotelach kropla się nie wchłonęła, na kokpicie /podszybiu i górnych boczkach drzwi skóra jest taka wytłaczana i miększa. Kropla wody się utrzymywała na powierzchni ale gdy przejechałem palcem skóra była wilgotna jeszcze jakiś czas. Co zrobić ? Mam zestaw strong, chyba nie mogę kokpitu tym stronie przejechać. Najwyżej chusteczką do skóry i potem protectorem i versiegelungiem ? Dzięki za odpowiedź

 3. Wszystko pięknie ładnie, ale moim zdaniem powinniście zrobić taki algorytm: skóra zamknięta potrzebujesz to i to do czyszczenia, skóra zamknięta uszkodzona potrzebujesz to i to naprawiasz to i to i tak dalej. Takie " drzewko" algorytm było by bardzo przydatne.

 4. Wszyscy idą na łatwiznę, dlaczego nigdzie nic nie ma jak rozpoznać skórę naturalną lakierowaną na "lustro", na przykład na butach czy torebkach?

 5. Racja panie Stanisławie. Braliśmy też pod uwagę nazewnictwo potoczne, które się przyjęło. Przykładem tego jest zamsz, którym nagminnie nazywane są wszystkie skóry szlifowane. Welur to najczęściej w opinii naszych klientów materiał tekstylny z mikrofazy. Może rzeczywiście powinniśmy położyć nacisk na popularyzację nazw książkowych? Mamy zawsze dylemat bo często nasi klienci szukają czegoś innego.

 6. Jedna mala uwaga wg polskiej normy skóry są szlifowane nie "szorstkie" do których należy: nubuk, welur, dwoina welurowa (górna część bez warstwy licowej)i dwoina ( dolna część ). Przy bardzo grubych skórach jest jeszcze troina. Korzystam z normy obuwniczej, która pokrywa się normą garbarską.

 7. Super film 🙂 ale co do skór z korygowanym licem to one sa tzw foliowanymi skórami czyli na ten taki welur nakładają folie z licem i tak powstaje skora w większości aut czy to bmw czy Merc to jeden ciul

 8. Świetne są te odcinki, dużo pomagają! Mam pytanie. Czym najlepiej prać ekstrakcyjnie alcantare? Standardowe środku do prania tapicerki są bezpieczne?

 9. Może byśmy nagrali wspólnie film z czyszczenia i konserwacji skóry w aucie? Można by przedstawić od A do Z jak to wygląda. Gdzie jest jaki rodzaj skór, czyszczenie, tonowanie ubytków. Wszystko na budżetowym aucie, V50, fotele skóra i skaj.

  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!