Loading…

Mobilny Mechanik do Foteli w Warszawie

Naprawa Fotele, Elektryczne, Dentystyczne, Medyczne, Masażu,
Kontakt

Jak zrobić łóżko za 100złChcesz taką czapkę, jak moja? http://allegro.pl/show_item.php?item=7220171130
Czy można zrobić łóżko za 100zł? Drewno (deski strugane), deski z palet, klej do drewna, kołki, farba, wkręty, kątowniki, nóżki? Czy to jest w ogóle możliwe? Przekonajmy się.
– – – –
Narzędzia, których użyłem:
Grubościówka Kraft Delle
Piła stołowa Bosch PTS10
Ukosnica Ryobi
Frezarka górnowrzecionowa DeWalt
Szablon do kołków Bench Dog
Wkrętarka Bosch
Wkrętarka Niteo Tools
– – – –
http://patronite.pl/Zabawawbudowie
http://www.twitter.com/nieznamsiena
http://www.instagram.com/zabawawbudowie
http://www.facebook.com/zabawawbudowie
– – – –

Serwis Naprawa Foteli Dentystycznych w Warszawie. Wprowadziliśmy serwis elementów mechanicznych i elektrycznych foteli. Naprawa lub wymiana elementów mechaniki. Naprawa lub wymiana silników sterujących. Naprawa Foteli Dentystycznych, Naprawa Foteli Elektrycznych, Naprawa Foteli w samochodzie, Naprawa Foteli Elektrycznych, Naprawa Foteli do masażu, Naprawa Foteli medycznych,

21 thoughts on “Jak zrobić łóżko za 100zł

 1. Deski z palet nie nadają się do użytku. Pamiętajcie, nasączamy je fungicydami i insektycydami. Jestem załamany tak małą świadomością w tej dziedzinie. Są to specjalne bardzo mocne środki. To jest wymóg fitosanitarny. Także gratuluje.

 2. wszystko gites jest tylko małe ale 🙂 🙂 taka rama wykonana z litych desek, które można kupić czy to w markecie czy na składzie niestety będzie się wichrować bo deski nadal będą schły. przerabiałem to x lat temu. po prostu trudno jest kupić deski bardzo dobrze wysezonowane 🙁 po czasie zaczną pojawiać się szpary w łączeniach, łóżko z początku dobrze spasowane zacznie skrzypieć etc. dobrze że nóżki są z regulacją bo zwichrowanie ramy pewne jak wigilia w grudniu 🙂 🙂

 3. Super materiał! Jak zredukować koszt tych 13 zł ?
  Nóżki – zastosować kawałki kantówek z deski lub palety, oszczędność 9zł
  Bokówki – 18cm to sporo, wystarczyłoby 2x6cm, oszczędność 12zł
  Szczytówki zostawiłbym na 18cm – 3x6cm, środkowa krótsza i tam opierać jedną z desek bokówki 🙂
  Jednak dałoby się taniej 😉 Bardzo wartościowy materiał! Pozdrawiam!

 4. super właśnie szukam czegoś na działkę do domku, śmieszą mnie komentarze że łóżko za 100 zł a sprzęt za 10 tysięcy ale jak ktoś ma smykałkę do czegoś to sprzęt nie ma znaczenia, sam jestem murarzem a chyba się pomyliłem z powołaniem bo lubię robić w drewnie , lubię nowe pomysły i lubię Kombinować, szanuję takich ludzi jak Ty bo zrobić coś samemu to choćby kosztowało to więcej jak w sklepie to jest satysfakcja ,że zrobiło się to samemu i choć jest to materiał z palet to napewno wytzryma więcej niż płyta wiorowa . Jest inspiracja, jest pomysł, i to jest ważne, życzę powodzenia i dalszych pomysłów.

 5. W sumie dałoby się za 100zł bez malowania. Z drugiej strony gdyby liczyć prąd, dowóz materiałów, wypożyczenie narzędzi i czas to byłoby więcej niż 115. Tak czy inaczej łóżko świetne i dobra inspiracja 🙂

 6. W kwestii ceny 76 zł za deski, które kupiłeś… to gdyby chcieć je kupić po normalnej cenie detalicznej i bez "specjalnych" dojść, jest to niemożliwe, by wyhaczyć taki materiał za 76 zł. Może nieheblowane by się jeszcze kupiło w tych pieniądzach, ale ostrugane… zapomnij. Coś mi się jeszcze wydaje, że nie liczysz do kosztorysu desek, pochodzących z palet, które widocznie miałeś za darmo. Tyle że jeśli coś dostało się za darmo, to nie znaczy, że nie ma to wartości. Ktoś inny mógłby powiedzieć, że znalazł deski na śmietniku (co może się zdarzyć) i powie, że zrobił z nich łóżko w ogóle za darmo. Nie o to w tym chyba chodzi.
  Podsumowując:
  Chcąc kupić cały materiał na wykonanie tego łóżka, będąc odbiorcą detalicznym, łącznie ze wszystkimi kołkami, wkrętami, klejem i farbą, nie mając dostępu do odpadów za darmo lub od "szwagra" pracującego w tartaku, to za kwotę 100 zł można sobie zrobić co najwyżej stelaż do tego łóżka, ale nie całe łóżko.
  Nie wspomnę już o profesjonalnych narzędziach stolarskich, bez których efekt, jaki ty uzyskałeś, byłby trudny, a już na pewno bardzo mozolny w osiągnięciu.
  Krótko mówiąc: Przeciętny "Kowalski" nie zrobiłby takiego łóżka za 100 zł. Nie ma szans.
  Niemniej jednak gratuluję umiejętności i warsztatu. Łóżko wyszło pierwsza klasa.

  Ja niedawno porwałem się na samodzielne wykonanie łóżka, tyle że pojedynczego (200x90cm), chyba z nieco grubszych desek i z wezgłowiem. Nie dysponując warsztatem do obróbki drewna, a mając dostęp jedynie do wkrętarki, wiertarki, piły i młotka, zdecydowałem się na kupno drewna już ostruganego. Długo szukając najtańszego sklepu, udało mi się kupić względnie tani materiał, a gdy doliczyć do niego resztę pomniejszych kosztów, zdołałem zmieścić się w kwocie 300 zł. Łóżko, na którym się wzorowałem konstrukcyjnie i stylistycznie, w sklepie meblowym kosztowało ponad dwa razy tyle i w dodatku dostarczane było w stanie do samodzielnego złożenia. Uważam więc, że i tak chyba nieźle na tym wyszedłem.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!