Loading…

Mobilny Mechanik do Foteli w Warszawie

Naprawa Fotele, Elektryczne, Dentystyczne, Medyczne, Masażu,
Kontakt

Kluczyk Mercedesa – działanie, budowa i usterki.Z materiału dowiecie się wszystkich ważnych informacji na temat kluczyków (rybek) do Mercedesa.

00:01 Wstęp
00:52 Intro
01:07 Przedstawienie 4 generacji kluczyków FBS3 (rybka)
02:22 Podstawowe funkcje kluczyków03:24 Sposoby komunikacji centralnego zamka z kluczykiem
05:00 Dioda sygnalizacyjna działanie kluczyka
05:34 Globalne i selektywne działanie centralnego zamka
06:43 Komfortowe funkcje kluczyka
07:50 Budowa kluczyka
08:07 Baterie kluczyka
10:15 Elektronika wewnętrzna
14:36 Identyfikacja klucza nr 1 i 2
15:20 Ile kluczyków możemy mieć zakodowanych
16:44 Test częstotliwości radiowej 433 MHz oraz działania IR
18:13 Test zasilania indukcyjnego kluczyka20:55 Popularne usterki kluczyków
28:49 Test kluczyka 5 generacji (mydełko)
31:58 Podsumowanie i nagroda dla widzów

Serwis Naprawa Foteli Dentystycznych w Warszawie. Wprowadziliśmy serwis elementów mechanicznych i elektrycznych foteli. Naprawa lub wymiana elementów mechaniki. Naprawa lub wymiana silników sterujących. Naprawa Foteli Dentystycznych, Naprawa Foteli Elektrycznych, Naprawa Foteli w samochodzie, Naprawa Foteli Elektrycznych, Naprawa Foteli do masażu, Naprawa Foteli medycznych,

21 thoughts on “Kluczyk Mercedesa – działanie, budowa i usterki.

 1. Dziś w moim CLS 550 straciłem możliwość odpalania samochodu, otwierania z centralki pilotem, przekręcania jakkolwiek zapłonu, rygiel nie puszczał.. Totalna masakra. Zacząłem szukać jakiś wskazówek, natrafiłem na Twój film o pilotach, w którym było info o bateriach..I co się okazało, że miałem włożone grubsze baterie, czyli CR2035 a nie 2025. Po wymianie, wszystko wróciło do normy. Poprzedni własciciel musiał takie włożyć wcześniej, pilot już wariował, a ja postanowiłem wymienić na nowe ale takie same jakie były. I to był błąd. Dziękuje i pozdrawiam serdecznie z okolic Piły.

 2. Witam. Jaki może być problem z baterią lub kluczykiem. Mam ciągły komunikat aby wymienić baterię. Po wymianie baterii dalej ten sam komunikat, "replace key battery".Wymieniona bateria ma dalej 3V. Kluczyk IV generacji. przyciski działają na otwieranie i zamykanie.

 3. Witaj sory!! Wiem że zakłucam ci spokuj i czas.. Ale nie mam się kogo doradzic! Mam merca w203 220cdi. 2004r. 210000tys przebiegu. Do dziś wszystko było ok. Kupiłem go z dwoma kluczykami.. Ale przy każdym jest zawieszone takie kułeczko o średnicy 3.5cm z dziurką w środku oprawione w skórze. I chcąc odpalić auto musiałem tymże "kułeczkiem" dotknąć w znane mi miejsce na konsoli obok lewarka, po zbliżeniu następowało pszczenie w okolicy zegarów i dopiero mogłem włożyć kluczyk do stacyjki, i odpalić silnik. Niestety dziś po zbliżeniu tego "kułeczka" CISZA!! Nie wiem ktoś mi mówił że to jest imobilajzer! Nie wiem. Zapasowy kluczyk kiedyś mi upadł i też to "kuleczko" Przestało działać! Gdybyś znalazł chwilę i odpisał co mnie czeka będę WDZIECZNY!! Kilka razy stosując się do twoich rad poradziłem sobie!! POMOCY.

 4. Super film i duża wiedza. Mam pytanie , jeśli chodzi o diodę IR łatwo sprawdzić wizualnie jak mówiłeś to jak w warunkach domowych sprawdzić sygnał radiowy w kluczyka?

 5. Proszę o podpowiedź. Co któryś raz przekręcam kluczyk w stacyjce a on pozostaje sam w pozycji rozruchu kręci ale nie odpala muszę wtedy ręcznie wrócić kluczykiem do pozycji zero. Co się dzieje ? Wyjdę z auta zamknę pilotem. po paru minutach otwieram i odpalam albo i nie. 2005 rok W 203

 6. Komfortowe zamykanie i otwieranie było by komfortowe gdyby było radiowe i działało z odległości a nie na podczerwień z bliska,tu mercedes się nie popisał,już e39 ,e38 mają radiowo i jest to lepsze rozwiązanie bardziej komfortowe.

 7. ok jak kluczyk jest w stacyjce to: 1. zasilanie jest mimo braku baterii – logicznie pilot powinien wysłać sygnał a sprawdzałem
  i nie wysyła 2. jak włożymy działający to gaśnie dioda ( immo pętli) jak samą obudowę lub niedziałający to dioda pali cały czas
  pytanie laika czy oryginał powinien przekręcić stacyjkę ? po podaniu napięcia u mnie nie przekręca W210.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!