Loading…

Mobilny Mechanik do Foteli w Warszawie

Naprawa Fotele, Elektryczne, Dentystyczne, Medyczne, Masażu,
Kontakt

Na wycieczce z Babcią czyli o EN57-038 KMDzisiaj prezentujemy Wam wnętrze ezt EN57 o numerze 038, który jest obecnie najstarszym czynnym pojazdem kolejowym tej serii w Polsce. Tę jednostkę, Kolejarze nazywają „Babcią”. Swoją karierę rozpoczęła w Lokomotywowni Głównej Kraków Prokocim 9 maja 1963 r. i pomimo swego wieku na razie nie wybiera się na emeryturę. Kondycja pojazdu jest bardzo dobra. Potwierdza to m.in. jej współczynnik niezawodności, czyli wskaźnik mówiący o gotowości pojazdu do jazdy – wynosi on 97 proc. Na liczniku „Babci” jest grubo ponad sześć milionów kilometrów. Pojazd obecnie można spotkać na trasie między Tłuszczem i Ostrołęką.

„Babcia” przeszła kilka liftingów, a dokładnie dwie naprawy w poziomie utrzymania P5 (naprawy główne z modernizacją – pierwszą w 1974 r., drugą w 1991 r., obie w ZNTK „Mińsk Mazowiecki” S.A.) oraz naprawy średnie (obecnie nie istnieje taki poziom utrzymania) i naprawy w poziomie utrzymania P4 (rewizyjne).

Dziś „Babcia” jest nieco „podrasowana” – ma zainstalowaną przetwornicę statyczną PSM26, sprężarkę śrubową Airpol SK7, wyłącznik szybki DCU 440J, SIP i interkom, kamery czołowe i urządzenia do nagrywania dźwięku, ogrzewane szyby czołowe, nowoczesne fotele wandaloodporne w przedziałach pasażerskich, oświetlenie wpuszczane w sufit, instalację pod biletomaty bezgotówkowe i kasowniki oraz WiFi. Producent w pierwszych egzemplarzach pojazdów tej serii zastosował system hamulca Knorr, a dopiero w kolejnych ezt serii EN57 – system Oerlikon. U „Babci” system Knorra podczas ostatniej naprawy w poziomie utrzymania P4 z modernizacją zastał zastąpiony systemem Oerlikon.

Na początku przyszłego roku planowane jest wykonanie jej naprawy w poziomie utrzymania P4 (naprawa taka wykonywana jest co 5 lat lub po przejechaniu przez dany pojazd 500 tys. km), po czym wróci do eksploatacji.

Więcej informacji oraz zdjęcia „Babci” znajdziecie tutaj: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/na-wycieczce-z-babcia-czyli-o-en57-038-kolei-mazowieckich

Serwis Naprawa Foteli Dentystycznych w Warszawie. Wprowadziliśmy serwis elementów mechanicznych i elektrycznych foteli. Naprawa lub wymiana elementów mechaniki. Naprawa lub wymiana silników sterujących. Naprawa Foteli Dentystycznych, Naprawa Foteli Elektrycznych, Naprawa Foteli w samochodzie, Naprawa Foteli Elektrycznych, Naprawa Foteli do masażu, Naprawa Foteli medycznych,

Dodaj komentarz

Zadzwoń!