Loading…

Mobilny Mechanik do Foteli w Warszawie

Naprawa Fotele, Elektryczne, Dentystyczne, Medyczne, Masażu,
Kontakt

Nie wytrzymał "strzałów" z transformatora :( – czyli naprawa zasilacza laboratoryjnego RIDEN 6006 !!Hej, w tym filmie kolejna naprawa modułu zasilacza RIDEN 6006 (konstrukcja pochodna do 6012 6018 6024 – teraz są nowe 6006P 6012P, P jak Precision czyli mają mniejsze tętnienie oraz chyba wskazanie o jeden rząd wielkości więcej?

Sam zasilacz jest bardzo dobry – ale jak pokazuje praktyka, trzeba uważać na to, czym będzie on zasilany – w tym przypadku transformator toroidalny z baterią kondensatorów uszkodził „strzałem” energii układ wejściowy XLSEMI XL7015 / XL7015E1 / 7015 / 7015E1.

Zdecydowanie przydałaby się tam np. dioda zabezpieczająca – @rdtech9153, może trzeba zmienić design? 🙂 Może ktoś z widzów ma sugestię jak? Teoretycznie może by wystarczyła zwykła dioda 1N4148 lub ewentualnie coś mocniejszego?

Jeśli zasilacie swojego RIDENa transformatorem z baterią kondensatorów, to czy macie zrobione jakieś filtry/zabezpieczenia przed „strzałami” napięcia?

Przy zasilaniu z zasilacza impulsowego (SMPS – switched mode power supply), czyli po prostu przetwornicy, nie ma takiego ryzyka uszkodzenia – o ile pętla sprzężenia zwrotnego działa poprawnie 😉 (Nawiązuję do mojego filmu, gdzie zimne luty w zasilaczu powodowały wzrost napięcia z 68V do ponad 110V 😮 ).

RIDEN RD6018 z Aliexpress – SPALONY przez zasilacz z zestawu! Diagnoza spalonej elektroniki modułu: https://youtu.be/PxciY9GM6jM

Podobno RIDEN zaczął mieć kontrolę nad jakością tych zasilaczy dodawanych do zestawu – wcześniej kto inny był dostawcą tych zasilaczy i dlatego były problemy, do jakości wykonania modułów RIDEN nigdy nie miałem żadnych zastrzeżeń 🙂

W filmie na początku zrobiłem też małe porównanie wersji 6006 vs 6018 – z grubsza „na oko” czym się różnią w budowie – gdyby to kogoś interesowało 😉

A kto przeczytał opis do końca, niech napisze w komentarzu: „Termowizja bezpiecznika :)”
————————————————–
Termowizja InfiRay T2L na www.Banggood.com: https://bit.ly/3TLNnrB
Aliexpress: https://bit.ly/3eWJJwl – Thermal Pro Store / https://bit.ly/3sjaiyX – INFIRAY Speciality Store
————————————————–
Kod rabatowy/Kupon 10$ na zakupy w sklepie Andonstar na hasło: TYTUS10$

Mikroskop z filmu AD407 (7″ 4K HDMI): https://bit.ly/3hYHyHm /Aliexpress: https://bit.ly/3M5wuVT
Mikroskop AD409 (10,1″ 4K HDMI z WiFi nieco większy i więcej funkcji): https://bit.ly/3zumHBx /Aliexpress: https://bit.ly/33Wa9cb

Mają też o wiele więcej różnych mikroskopów cyfrowych HDMI na stronie:
https://andonstarmicroscope.com/?ref=Rzezbiarz
————————————————–
Mam dla Was kod rabatowy: TYTUS5
5% rabatu na cały asortyment z wyjątkiem kategorii „Przewody rozruchowe i zaciski” na oba sklepy:

www.e-moto.pl
www.sklep.akubiz.biz

Świat Akumulatorów Szczecin
Gryfińska 106 – tel. 609 302 803

Mobilny serwis akumulatorów z dojazdem na terenie Szczecina i okolic
tel. 505 135 136
Pon-Pt: 7-22
Sob-Nd: 7-20

e-mail: rzezbiarz.tytus@gmail.com
Instagram: www.instagram.com/rzezbiarz.tytus

#Tytus #Rzeźbiarz #mrAkumulator #Szczecin #Mobilny #Serwis #Akumulatorów #Akumulatory #Akumulator
23 112
29.11.2022

Serwis Naprawa Foteli Dentystycznych w Warszawie. Wprowadziliśmy serwis elementów mechanicznych i elektrycznych foteli. Naprawa lub wymiana elementów mechaniki. Naprawa lub wymiana silników sterujących. Naprawa Foteli Dentystycznych, Naprawa Foteli Elektrycznych, Naprawa Foteli w samochodzie, Naprawa Foteli Elektrycznych, Naprawa Foteli do masażu, Naprawa Foteli medycznych,

33 thoughts on “Nie wytrzymał "strzałów" z transformatora :( – czyli naprawa zasilacza laboratoryjnego RIDEN 6006 !!

 1. Cześć Tytus, pzdr.
  Takie krótkie pytanie, czy mogę podłączyć przetwornicę step-down do panela fotowoltaicznego 18V obniżając na niej napięcie do np. 13V i ją do akumulatora.

 2. Więcej o tym "strzale" poproszę. Toroidy są do zasilania takich modułów zabronione? Jeśli nie- jakie są zabezpieczenia (pomijając te znane z opóźnionego włączania głośników 😉 ) Czy takie uszkodzenie to efekt zawyżenia napięcia przez fotowoltaikę (o czym widzę sporo w komentarzach) czy zaindukowania się napięcia w uzwojeniu transformatora (jeśli tak to przy włączeniu czy przy wyłączeniu?). Czy nietoroidalne też powodują takie straty?

 3. Ridena pamiętam z MGS2 – zjadł go transhumanizm. Z resztą – kogo dziś nie zjada.
  Ten przycisk pod gałką "on/off" podpisałbym "Engage".
  Lubiący dobre kawałki star-treka elektronicy wiedzą, o co kaman (:
  Dziękuję Ci serdecznie nie tylko za wiedzę praktyczną ale i za naukę jej w trybie podążania za Twoim umysłem w procesie analizy i naprawy. Fajnie się to ogląda.
  Ale nie bierz mojego "głosu" pod uwagę. Raczej dmuchaj na napięcie powierzchniowe w dziurach.

  Pozdrawiam serdecznie.

 4. Witam. Można zapytać jaką temperaturę grota ustawiasz przy takich małych scalaczkach jak ten 7015EI? Nigdy nie mogę trafić, albo cyna się nie topi, albo ścieżka od gorąca odejdzie.

 5. To złącze do ładowania baterii, tak jak wspomniałeś – pokazuję wpompowane Wh, Ah, i napięcie na zaciskach baterii, dodatkowo w akcesoriach jest czujnik temperatury.

 6. 52:00 no raczej impulsy wsteczne nie szły, ale napięcie na kondensatorach bez obciążenia mogło przewyższyć dopuszczalną wartość napięcia wejściowego, można by dać jakiś rezystor równolegle, żeby "spijał śmietankę" 😁 No ale to dodatkowe straty…

 7. Gniazdo bezpiecznikowe w mocniejszych wersjach służy tylko i wyłącznie do diagnostyki podczas naprawy.
  Uszkodzone bezpieczniki muszą zostać wymienione i przylutowane w miejsce uszkodzonych.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!