Loading…

Mobilny Mechanik do Foteli w Warszawie

Naprawa Fotele, Elektryczne, Dentystyczne, Medyczne, Masażu,
Kontakt

Światowa afera Uszkodzonych RTX 4090 z powodu "wadliwego" zasilania – Sprawdzam!!Formularz do zgłoszenia naprawy urządzenia: https://tiny.pl/r5mgg
Tanie kupowanie: https://ktr.fan/tanie-kupowanie-rakowiecki
Raty z odroczeniem spłaty: https://ktr.fan/rakowiecki-raty

Aby móc swobodnie tworzyć treści na YT, przeniosłem obsługę klienta i część napraw do partnerskiego serwisu. Urządzenie zostanie przyjęte w serwisie z którym ściśle współpracuję, a część z tych napraw trafi na kanał YT.
——————————————————————————-
Naprawa sprzętu audio, oświetlenia scenicznego i instrumentów klaw: https://tiny.pl/r5mtn
——————————————————————————-
INFORMACJE O MNIE:
Wchodźcie na moją grupę Facebookową „Naprawa Laptopów i sprzętu Apple – grupa wsparcia technicznego” aby otrzymać wsparcie https://tiny.pl/7rhjp

drako4service@gmail.com – preferowany kontakt do mnie w celu biznesowym.
PATRONITE: https://patronite.pl/rakowiecki
Instagram: https://www.instagram.com/srubokret_i_spolka/
——————————————————————————-
SPRZĘT NA KTÓRYM PRACUJĘ:
– Stacja bazowa lutownicy kolbowej + szczypce: https://tiny.pl/r5mr9
– Kolba: https://tiny.pl/r5m98
– grot cienki SMD: https://tiny.pl/r5m93
– grot gruby SMD: https://tiny.pl/r5mwg
– grot minifala: https://tiny.pl/r5mw9
– grot do zdejmowania KBC: https://tiny.pl/r5mwc
– grot do BGA szeroki: https://tiny.pl/r5mw5
– Szczypce: https://tiny.pl/r5mw1
– Hot Air na którym pracuję: https://tiny.pl/r5mw2
– Hot Air który polecam ze względu na cenę/jakość: https://tiny.pl/r5mcq
– Automat. czyścik grotów: https://tiny.pl/r5mcn
– Multimetr: https://tiny.pl/r5mcz
– Rozlutownica https://tiny.pl/r59vt
– Precyzyjny miernik LCR https://www.lcrresearch.com/product-page/lcr-pro1-plus

– Stół warsztatowy: https://tiny.pl/9lf4t
– Fotel biurowy „Shine”: https://tiny.pl/9lf49
– Stabilny regał: https://tiny.pl/9lf4f

Serwis Naprawa Foteli Dentystycznych w Warszawie. Wprowadziliśmy serwis elementów mechanicznych i elektrycznych foteli. Naprawa lub wymiana elementów mechaniki. Naprawa lub wymiana silników sterujących. Naprawa Foteli Dentystycznych, Naprawa Foteli Elektrycznych, Naprawa Foteli w samochodzie, Naprawa Foteli Elektrycznych, Naprawa Foteli do masażu, Naprawa Foteli medycznych,

41 thoughts on “Światowa afera Uszkodzonych RTX 4090 z powodu "wadliwego" zasilania – Sprawdzam!!

 1. Takie przemyślenie mam… Gdyby problem leżał w słabym styku w miejscu połączenia adapter-zasilacz to właśnie tam powinno się to upalać, a nie przy karcie graficznej. Tymczasem problem palenia wtyczki zawsze dotyczy złącza w karcie.

 2. cyna do takiego amperarzu? skad takie pomysly? i te kabelki w dystrybucji mocy 500 x 2mm2? (rozdzielnia pelna geba) xD tam przesdszkolaki to projektuja?

 3. Mnie rozwala jedno. Robią procesory w technologii kosmicznej a dają ciała z podstawami jak wtyczka i lutowanie. Różnice z rozpływu prądów pewnie wynikają z gównianej jakości samego przewodu, miedzi za dużo tam nie ma…

 4. W niedzielę stało mi się dokładnie to samo z wtyczką zasilania CPU 8pin molex mini-fit, wszystkie cztery plusowe piny zostały wypalone. Zasilanie było podłączone bezpośrednio z zasilacza bez przejściówek.

 5. Daniel do video-rozmów polecam google meet, niema nic w tej chwili lepszego, Messenger i skype nie dają rady ze swoimi serwerami i rozmowy tną, a jednak google ma najszybsze serwery 😉

 6. Stare przysłowie mówi, im krótsza droga od źródła do odbiornika tym lepiej 😉 no i samo PSU, na tym nie można oszczędzać, szczególnie jak się ma drogie elementy.

 7. Szkoda, że większość dobrych zasilaczy jest tylko w wersji modularnej. Obudowy mają "piwnice" pozwalające na ukrycie niewykorzystanych kabli. Więc jaki sens modularnych zasilaczy, skoro każde dodatkowe połączenie powoduje spadki?

 8. To nie musi być wina lutów, jak dla mnie wina sleeva we wtyczce. Pierwsza opcja słaba galwa na powierzchni, druga opcja zły kształt styku i za mała powierzchnia kontaktu sleeve-pin co zwiększy rezystancję, trzy zły materiał i za słaba sprężystość, miedź berylowa pracuje jak sprężyna ale ma wyższą rezystancję, cztery za mała siła docisku mierzona w N.

 9. Cały odcinek przegadany , oglądałem do końca z myślą że coś się będzie działo a tu lipa , jedno podejście z lutownicą i to cała naprawa . Gdzie te odcinki co się w nich działo , gdzie te napięcie , emocje ? Gdzie podziały się naprawy laptopów , konsol , monitorów ?

 10. To wygląda na celowe zaprojekto0wanie aby się uszkodziło. Po gwarancji do kosza. Po co stosować mocniejsze złącze? Można zwalić na ,,ekologię" To jest biznes.

 11. Jakby jeszcze ten typ nie rozmawiał przez pralkę tylko normalny telefon albo komputer to by było fajnie, bo ciężko cokolwiek zrozumieć co on mówi.

 12. W urządzeniach sieciowych dużej mocy, typu kuchenki pralki itd , pod napięcie 230V w instrukcjach jest jak byk napisane " wtyczka bezpośrednio do gniazdka " a niektóre "przykręcane bezpośrednio w kostkę na stałe" w instalację , bo duże prądy płyną . Już nie mówiąc o różnicy napięć oczywiście w obu przypadkach bo to też odbija się na wydzielanej mocy . Niestety Fizyki się nie oszuka 🙂 Może w instrukcjach a jeszcze lepiej na opakowaniu powinno być wielkimi wołami wypisane "bezpośrednie połączenie i wsunąć do oporu , bez udziwnień typu przejściówki " Tutaj bym się może nawet pokusił pod groźbą utraty gwarancji . Jak by nie było tak duże prądy przy "słabowatych" połączeniach mogą grozić pożarem. Z kolei nVidia niech się przyłoży bardziej do wykonywania tych wiązek , jakoś firma Bi Quiet mogła się przyłożyć do projektu i wykonania takiego łącznika zasilacza z mobo . A może w modularnych zasilaczach wyjątkowo pod RTX-y okablowanie powinno być lutowane w zasilacz na stałe , fabrycznie , żeby poprawić parametry połączenia i zniwelować ryzyko niedokładnego połączenia lub uszkodzenia gniazda zasilacza modularnego 🙂? Trzeba by też wziąć pod uwagę , że prądy zmienne nie wywołują takich strat jak stałe , chociaż to bardziej może dotyczy większych długości kabli 🙂.
  Sorrki za moje mądrowanie się , ale chyba przyznacie temu rację 🙂. Serdecznie Pozdrawiam 🙂.

 13. Cześć, a co się dzieje po drugiej stronie przejściówki, bo tam mogą robić się różnice? Ja bym rozdzielił wszystkie piny per kabel i dopiero robił pomiary. Pamiętajmy o tym, że źródłem nie jest bateria czy akumulator. Przetwornica zasilacza, dostarcza też jakieś zniekształcenia, harmoniczne, tętnienia, same złącza (tworzą pewnego rodzaju pojemność i indukcyjność….takie tam bla, bla, bla: v ) + długie przewody z zasilacza, więc przy takim obciążeniu mamy odpowiedź! Badziew zasilacz (jego sprawność, jakość), kable, przejściówka…taka moja teoria. Pozdrawiam wszystkich

Dodaj komentarz

Zadzwoń!