Loading…

Mobilny Mechanik do Foteli w Warszawie

Naprawa Fotele, Elektryczne, Dentystyczne, Medyczne, Masażu,
Kontakt

Naprawa gniazda Jack w gitarze elektrycznej – FILMIKI O GITARACH odc 117Filmiki o Gitarach. – http://www.facebook.com/filmikiogitarach

DAJESZ ŁAPKĘ W DÓŁ – TO BEZ SENSU – NAPISZ KOMENTA CO CI NIE PASI. – NIE UKRYWAJ SIĘ ZA ANONIMOWOŚCIĄ – TWÓRZ SWOJĄ RZECZYWISTOŚĆ 🙂

PISZESZ NA PAN CZEKA CIE BAN 🙂

http://www.youtube.com/playlist?list=PLvdcBuWUn4WOEQXFTGDhl-0SQSqlKG_p_

Witam serdecznie wszystkich gitarowych maniaków.

Tutaj Ksantyp, gitarzysta zespołu NTK Ekipa.

Jestem osobiście maniakiem gitar elektrycznych. Zbieram je, kupuje, sprzedaje, wymieniam bebechy, rozbieram na części i składam do kupy i tak od dobrych kilku lat.
W chacie walają się mostki, przetworniki, struny, gryfy i korpusy, a olejek cytrynowy płynie z kranu 🙂
Szuflady kabli, efektów, zasilaczy.
Poza gitarami i efektami, zbieram kostki, katalogi, magazyny, naklejki.
Generalnie gitarowy wariat.

Od lat prowadzę z przyjaciółmi Alternatywne Forum Gitarowe, można tam znaleźć wiele moich tekstów o wiosłach oraz wiele innych ciekawych informacji gitarowych.
Od kilku lat z większa lub mniejsza jakością staram się nagrywać gitarowe video na YT.

Teraz postanowiłem odświeżyć formule i założyć coś w rodzaju vloga.
Od razu mówię będę se siedział w fotelu zrzędził o gitarach, czasem coś nieudolnie na nich grając.

Po prostu zdobyłem trochę wiedzy z magazynów, wystaw, pracy w sklepie, kontaktu z muzykami i posiadania, przejściowo głównie niestety, około 400 gitar w życiu chciałbym się nią podzielić.
Nie jestem Alfa Omegą, nie wiem wszystkiego, chętnie się nauczę od kogoś mądrzejszego, jednak to co wiem i uznam za warte powiedzenia to będę gadał.

FILMIKI O GITARACH, czyli vlog gitarowopodobny. Zapraszam

http://www.facebook.com/filmikiogitarach

Serwis Naprawa Foteli Dentystycznych w Warszawie. Wprowadziliśmy serwis elementów mechanicznych i elektrycznych foteli. Naprawa lub wymiana elementów mechaniki. Naprawa lub wymiana silników sterujących. Naprawa Foteli Dentystycznych, Naprawa Foteli Elektrycznych, Naprawa Foteli w samochodzie, Naprawa Foteli Elektrycznych, Naprawa Foteli do masażu, Naprawa Foteli medycznych,

16 thoughts on “Naprawa gniazda Jack w gitarze elektrycznej – FILMIKI O GITARACH odc 117

  1. Witam. Ostatnio w moim basie pozrywały się kabelki bo gniazdo było niedokręcone, postanowiłem to polutować. Mam teraz problem tego typu że po podłączeniu do comba ono buczy. Co mogłem pochrzanić ?

  2. Ksantyp, ja jak naprawić gniazdo całe zabudowane, nie takie otwarte jak pokazujesz na filmie, z które jest luźne w środku na tyle, że wylatuje z niego niekiedy jack z kablem gitarowym ?

  3. film pokazuje jak właśnie nie lutować….to co robisz to "smarkanie" przytrzymaj dłużej lutownicę, wtedy nie będzie "zimnych lutów" cyna po lutowaniu ma się ładnie "świecić" jak jest matowa to lipa….

  4. Dobrze mówisz – żadne bezołowiowe dziadostwa. Normalna cyna najlepsza. 

    Znam sposób na te wtyki 😉 Polski płyn do lutowania LUTOL. Małą ilością smarujemy wtyk i nakładamy cynę. Bezproblemowo wszystko chwyta i trzyma jak skurwysyn 😉 Pozdro!

  5. Moim zdaniem bardzo sympatyczny poradnik. Faktycznie te gniazda potrafią się psuć i przecież nie trzeba ze wszystkim latać do lutnika. W ogóle to jestem dosyć podobny do Ciebie ponieważ wszystkiego jeśli chodzi o regulację – konserwację gitary nauczyłem się sam. Jeśli chodzi o elektronikę to mam trochę doświadczenia – skończyłem szkołę o tym profilu i też z zainteresowania uczyłem się we własnym zakresie i popieram tezę że lepiej nie używać lutownic transformatorowych które wytwarzają tam jakieś napięcie i faktycznie można elektronikę uszkodzić. Poza tym są one mniej poręczne. Wczoraj właśnie robiłem całe okablowanie w swojej gitarce od podstaw – a miałem dziadowską cynę niestety. Najlepsze są ołowiowe jednak już są chyba nawet zakazane w sprzedaży i użytku – stąd psują nam się laptopy itd. Jeśli chodzi o lutowanie to polecam Ci oczyszczać grot i używać mniej kalafonii. Najlepiej jest przyłożyć grot do miejsca lutowanego i następnie troszeczkę cyny – wtedy będzie najlepsze połączenie. No i na końcu polecam oczyścić miejsca lutowane jakimś nitro z tej kalafonii. Ja daję jeszcze koszulki na te styki. Moim zdaniem fajną robotę robisz i dzięki za filmiki. 🙂

Dodaj komentarz

Zadzwoń!