Loading…

Mobilny Mechanik do Foteli w Warszawie

Naprawa Fotele, Elektryczne, Dentystyczne, Medyczne, Masażu,
Kontakt

Jak działa siłownik elektryczny? Budowa oraz zastosowanie – Elektrobim.plPotrzebujesz zautomatyzowanego okna, drzwi lub klapy? Nie ma problemu. Przyda się do tego siłownik elektryczny. Ale jak on w ogóle działa? Przed realizacją projektu dobrze zrozumieć zasadę działania siłownika, co później przyśpieszy nam montaż i zapewni pewną pracę systemu przez lata.
Siłowniki elektryczne do bram, klap, włazów i nie tylko znajdziesz tutaj:
https://www.elektrobim.pl/kat/silowniki-elektryczne/

Sterowanie do siłowników elektryczny:
https://www.elektrobim.pl/kat/sterowanie/sterowanie-do-silownikow-elektrycznych/

Jeśli szukasz rozwinięć tego o czym mówiliśmy w filmie to zapraszamy na naszego bloga gdzie szerzej temat omawiał Arek.
https://www.elektrobim.pl/zastosowanie-i-budowa-silownik-elektryczny/

Serwis Naprawa Foteli Dentystycznych w Warszawie. Wprowadziliśmy serwis elementów mechanicznych i elektrycznych foteli. Naprawa lub wymiana elementów mechaniki. Naprawa lub wymiana silników sterujących.

27 thoughts on “Jak działa siłownik elektryczny? Budowa oraz zastosowanie – Elektrobim.pl

  1. Rozumiem, ze jesli w pozycji 'zamknietej' na silowniku bedzie spoczywac jakies obciazenie, np. chciałbym go użyć do szafki, ktora będzie wysuwać się spod sufitu, czyli w pozycji zamkniętej ciezar dolnej klapy wraz z zawartościa szafki będzie spoczywał na śrubie to czy jest coś lepszego zamiast siłownika liniowego? Czy jesli mowimy o obciżeniu rzędu 100kg to taki ciężar nie powinien zrobić większego wrażenia na śrubie (lub dwóch w przypadku użycia 2 siłowników) w środku siłownika, nawet jeśli siłownik będzie w pozycji 'zamkniętej' miesicami?

    I drugie pytanie – czy da się zsynchronizować 2 siłowniki – jeśli tak to za pomoc jakiego urzadzenia? Czy trzeba kupić po prostu zestaw 2 siłowników odpalanych z jednego przycisku?

  2. Czy jest możliwość aby 1 skrzydło bramy otworzyło się na 130 stopni ? Drugie otwiera mi na 90 więcej nie trzeba. Posiadam napęd ETM01C Wszystko działa bardzo ładnie z tym że jedno skrzydło otwiera mi na 90stopni tak jak ma być, a drugie na 100, a chciałbym na 130 stopni ponieważ mam wjazd pod lekkim skosem do drogi. Siłowniki mają jeszcze lekki zapas około 1,5 cm zapasu na tłoku po zamknięciu bramy, po otwarciu do odbojów podobnie też około 1,5 cm. Chyba żeby zastosować jeden siłownik o takich samych parametrach prądowo napięciowych z dłuższym wysuwem tłoka.

  3. Chciałbym takie siłowniki zainstalować w moim projekcie. Teraz uwaga… traktorek kosiarka ogrodowy i łyżka spycharko ładowarka jak w CATepilarze. I pytanie czy podoła taki siłownik chodzi o podnoszenie ( góra dół) chciałbym zainstalować dwa.

  4. Witam, bardzo fajny kanał panowie prowadzicie, przyjemnie się to ogląda. Od kliku miesięcy zastanawiam się nad stworzeniem jakiegoś systemu do … automatycznego otwierania/podnoszenia deski sedesowej 😉 Najlepiej do tego wykorzystać siłownik czy jakiś napęd? Pozdrawiam serdecznie

  5. Witam chciałbym zaprojektować na 12v do przyczepy opuszczaną podłogę, oryginalnie była na linkach, zostały rolki. Skrzynia będzie 25-30kg max jakies 120x70cm to ma sie wysuwać na 18cm do podłoża, później podnosić i blokować na czas drogi. Dodatkowo chciałbym mieć szyberdach podnoszony oraz drzwi które otwierają się do góry lekkie jak 2 kg też na 12v wszystko na pilota.

  6. Jeśli nie za późno to mam pewien pomysł a właściwie to nawet wyzwanie. Po dokupieniu za kilka stóweczek kierownicy bądź jak w moim przypadku wolantu do symulacji lotu zacząłem oglądać masę filmików z domowej produkcji symulatorów lotu. Mam już trzy monitory i powiem szczerze lata się naprawdę przyjemnie, jazda w samochodu tez sprawia wiele więcej wrażeń. Niektórzy budują np. Z rurek pcv całe mini kabiny. A co jeśli by zrobić platformę wielkości 80 cm x 150 cm w samym środku była by podparta powiedzmy metalowym wspornikiem z kulowym zakończeniem tak żeby ciężar platformy się na nim opierał ale nie ograniczał przechylen? A następnie w czterech miejscach rozstawić wasze najszybsze siłowniki w ten sposób aby gdy platforma jest wypoziomowana to wszystkie cztery siłowniki były na wpół wysunięte? Następnie jakiś programik, który działa na zasadzie żyroskopu sterowałby zasilaniem wszystkich siłowników w wiadomy sposób 😁 wyobrażam sobie wrażenia z latania bądź jazdy w takim symulatorze! Ja muszę sobie takie coś sprawić 😉

Dodaj komentarz

Zadzwoń!